pytania o płatności online
Kategorie:

5 pytań o płatności online, które najczęściej sobie zadajesz. Odpowiadamy!

Zakupy przez internet to wygoda, szczególnie w czasie pandemii, gdy utrudniony jest dostęp do sklepów stacjonarnych. Najchętniej wybieraną przez kupujących metodą zapłaty za zamówione produkty są szybkie przelewy online. Wśród wielu internautów, szczególnie tych rozpoczynających swoją przygodę z kupowaniem w e-sklepach, budzą one jednak wiele obaw. Jeśli jesteś wśród nich, poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o płatności internetowe, dzięki czemu raz na zawsze rozwiejesz swoje wątpliwości. 

Skąd mam wiedzieć, czy system płatności jest bezpieczny?

Przed przesłaniem pieniędzy sprawdź operatora, który dostarcza system płatności online w danym sklepie. Powinna być to firma działająca pod nadzorem KNF. Zweryfikujesz to, odwiedzając stronę internetową Komisji Nadzoru Finansowego, na której znajdują się rejestry instytucji płatniczych. Wystarczy wpisać w odpowiednią wyszukiwarkę nazwę dostawcy usługi płatniczej, by dowiedzieć się, czy działa on legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przykładowo firma Paybylink jest wpisana do rejestru KNF pod numerem MIP31/2019.

O bezpieczeństwie danego systemu świadczy także lista podmiotów, z jakimi współpracuje operator – znane banki i duże instytucje płatnicze kooperują wyłącznie ze sprawdzonymi i solidnymi dostawcami usług. Pamiętaj również, że strona oferująca szybkie przelewy online powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL o najwyższym stopniu ochrony połączeń internetowych. 

Od czego zależy, jakie metody płatności oferuje sklep?

Zakres metod płatności zależy głównie od tego, z jakim operatorem współpracuje dany sklep i jakie formy zapłaty zdecyduje się zaproponować swoim klientom. Przykładowo, jeśli dostawcą usług płatniczych w sklepie jest Paybylink, jego klienci mogą liczyć na wyjątkowo szeroki wybór sposobów zapłaty za zakupiony towar, ponieważ dostarczamy aż 5 różnych rozwiązań:

Jakich danych potrzebuję, żeby wykonać szybki przelew?

Nowoczesne systemy szybkich przelewów online typu Pay-by-Link maksymalnie upraszczają proces dokonywania zapłaty za towar w sklepie. Musisz jedynie wykonać następujące czynności:

  • wybrać swój bank, 
  • zalogować się do bankowości elektronicznej (zostaniesz  automatycznie przekierowany na odpowiednią stronę),
  • dokonać autoryzacji wygenerowanego polecenia przelewu: system sam wypełni wszystkie rubryki danymi transakcji – do Ciebie należy jedynie sprawdzenie, czy wszystko się zgadza i potwierdzenie zapłaty w sposób, jaki obowiązuje w Twoim banku, np. kodem SMS. 

Taki sposób dokonywania transakcji nie wymaga podawania w zasadzie żadnych danych. Są one uzupełniane automatycznie, co zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ wyeliminowano ryzyko błędnego wypełnienia formularza przelewu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że płatność trafi do sprzedawcy i zostanie przez niego prawidłowo zaksięgowana. 

Jak mogę sprawdzić, czy sprzedający otrzymał środki?

Jeśli będziesz korzystać z systemu dostarczanego przez naszą firmę, swoje płatności internetowe sprawdzisz w bardzo prosty sposób. Zaraz po wygenerowaniu polecenia przelewu za zamówiony towar dostaniesz na swój adres e-mail link, który pozwoli Ci śledzić status transakcji. Komunikat „Prawidłowo przeprowadzono transakcję!” oznacza, że sklep otrzymał Twoją wpłatę. 

Czy mogę wycofać się z transakcji w sklepie internetowym?

W Paybylink szybkie przelewy online można wycofać, ale tylko w krótkim czasie po dokonaniu dyspozycji płatności. Po kliknięciu odpowiedniej opcji transakcja zostanie automatycznie wygaszona. Jeśli jednak środki zostały już przekazane sprzedawcy, wycofanie przekazu pieniężnego przez system płatności nie będzie możliwy. W takim wypadku należy kontaktować się bezpośrednio ze sklepem. 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami Paybylink!

Jak widzisz, sklepy internetowe mogą dzisiaj oferować klientom nowoczesny system płatności online, który jest w 100% bezpieczny i bardzo prosty w obsłudze. Podczas robienia zakupów w sieci zwracaj więc uwagę na to, jakie metody zapłaty oferuje dany sprzedawca i staraj się wybierać sprawdzone rozwiązania – jak te dostarczane przez Paybylink.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat przelewów internetowych, skontaktuj się z naszymi ekspertami – czekamy na Ciebie pod numerem telefonu (22) 602 29 76‬ oraz na czacie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *