Kategorie:

Płatność online kartą wielowalutową – Sprawdź czy to się opłaca

Karta wielowalutowa umożliwia dokonywanie płatności online w różnych walutach bez ponoszenia kosztów wysokich prowizji bankowych. Rozwiązanie to dostępne jest już w wielu bankach, a także kantorach internetowych. Sprawdź, na czym polega działanie takiej karty wielowalutowej, jak można z niej korzystać i kiedy warto ją mieć w swoim portfelu. 

Kiedy warto wyposażyć się w kartę wielowalutową?

O karcie wielowalutowej powinny pomyśleć przede wszystkim osoby, które często wyjeżdżają za granicę. Chodzi tu nie tylko o wycieczki wakacyjne, ale także podróże do rodziny mieszkającej w innym kraju, czy też wyjazdy do pracy. Dzięki takiej karcie nie trzeba wcześniej zaopatrywać się w gotówkę w kantorze. Tym bardziej nie trzeba martwić się o wysokie prowizje bankowe przy korzystaniu za granicą ze zwykłej karty „podpiętej” pod konto w złotówkach, czy też o niekorzystny kurs wymiany. 

Karta wielowalutowa przydaje się także do robienia zakupów w zagranicznych serwisach online. Dzięki niej możliwe są szybkie płatności w sklepie internetowym zarejestrowanym w innym kraju. Taka transakcja jest wówczas wykonywana w walucie obowiązującej w sklepie, a więc z pominięciem kosztownego procesu przewalutowania. Jeśli więc często kupujesz na AliExpress czy Amazonie, taka karta może być dla Ciebie bardzo korzystnym rozwiązaniem. 

Jak działają karty wielowalutowe?

Zasady działania karty wielowalutowej są bardzo proste. Jest to bowiem zwykła karta debetowa, którą jednak można obsługiwać kilka kont bankowych – w złotówkach oraz innych walutach. Do korzystania z niej konieczne jest zatem założenie przynajmniej jednego konta walutowego. W przypadku transakcji w walucie obcej karta automatycznie pobiera środki z odpowiedniego rachunku – np. przy dokonywaniu płatności online na Amazonie pobierze kwotę z konta w USD. 

Najczęściej proponowane są karty wielowalutowe obsługujące płatności w złotówkach, dolarach amerykańskich, euro i funtach brytyjskich. Mogą mieć one postać standardowego „plastiku” lub formę wirtualną. Główną zaletą kart wielowalutowych jest możliwość uniknięcia wysokich prowizji bankowych. Ponadto jednym plastikiem można płacić w wielu różnych walutach, co daje większą swobodę podczas podróży zagranicznych oraz przy robieniu zakupów online. 

banknoty w różnych walutach

Jak wybrać kartę do płatności w obcych walutach?

Oferta kart wielowalutowych jest coraz bogatsza. Proponuje je bowiem już większość banków, a także instytucje pozabankowe, głównie kantory internetowe. Przed wyborem dostawcy usługi warto jednak porównać oferty, ponieważ znacząco się między sobą różnią. 

Przykładowo, niektóre banki (np. Citi Handlowy i Pekao) oferują karty obsługujące transakcje jedynie w 4 podstawowych walutach, a inne w około 150-160 (jak np. Alior Bank, czy BNP Paribas). Możliwość dokonywania płatności online w przeróżnych walutach niemal z całego świata zapewniają także karty wydawane przez kantory internetowe. 

Należy się też zastanowić, do czego potrzebujesz takiej karty. Jeśli interesują Cię wyłącznie szybkie płatności w sklepie internetowym za granicą, wybierz kartę wirtualną. Jeśli często wyjeżdżasz i chcesz płacić bezgotówkowo także w sklepach stacjonarnych w innych krajach lub nawet wypłacać gotówkę z bankomatów, lepszy będzie „plastik”.

Internetowa karta walutowa do płatności online

Jeśli szukasz sposobów na bezpieczne płatności online w sklepach zagranicznych, rozważ wirtualną kartę wielowalutową. Transakcje z jej użyciem w internecie wiążą się z niewielkim ryzykiem utraty środków, ponieważ są chronione specjalnymi rozwiązaniami, takimi jak np. system podwójnej autoryzacji 3D Secure. Jest on dzisiaj powszechnie stosowany przez banki ze względu na wymogi unijne. Dzięki niemu, nawet jeśli ktoś przechwyci dane karty, nie będzie w stanie jej wykorzystać, ponieważ złamanie systemu autoryzacyjnego jest w zasadzie niemożliwe. Płacenie kartą online jest także bardzo proste i wygodne, ponieważ używa się do tego specjalnej aplikacji. 

Płać szybko i bezpiecznie w wielu walutach!

Chcesz realizować płatności online za granicą szybko i bezpiecznie? Karta wielowalutowa to rozwiązanie, które może Ci to znacząco ułatwić. Pamiętaj, że będzie ona też obsługiwała Twoje konto w złotówkach, a więc możesz ją wykorzystywać do zakupów również w polskich sklepach. Płać nią zatem wygodnie także za pośrednictwem bramek płatniczych takich jak Paybylink!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *