Płatności SMS Premium - co można za nie kupić
Kategorie:

Płatności SMS – jak to działa i co można kupić?

Dla wielu osób współczesny telefon komórkowy to coś więcej niż tylko środek komunikacji. W rzeczywistości to przenośne centrum pracy, rozrywki, służące także do obsługi wielu formalności, w tym tych związanych z bankowością czy płatnościami. Co więcej – nowoczesne rozwiązania wcale nie wymagają podłączenia do Internetu, by wykupić pewne usługi. Wystarczy tylko SMS.

Jak działa płacenie tą metodą? Co można kupić w ten sposób? Wszystkiego na temat płatności SMS-em dowiesz się z poniższego tekstu. Zapraszamy!

SMS-y jedna z najlepszych form komunikacji (i nie tylko)

Krótkie wiadomości tekstowe wciąż cieszą się dużą popularnością wśród naszych rodaków. Z badań Platformy SerwerSMS.pl wynika, że prawie 2/3 Polaków chętnie korzysta z SMS-ów. Nic dziwnego – dzięki nim szybko i łatwo przekazuje się najważniejsze informacje, bez potrzeby połączenia się z odbiorcą komunikatu. W przeciwieństwie do specjalnych aplikacji, jak Messenger czy mobilne Gadu-Gadu, nie wymagają połączenia z Internetem. Wystarczy być w zasięgu sieci GSM.

Mając duży potencjał, usługa ta zaczęła się rozwijać. Obecnie służy nie tylko do kontaktowania się z innymi. Z jej użyciem zrealizuje się m.in. płatności za zakupy w Internecie. Sklepy i inne firmy działające w sieci WEB często pozwalają zapłacić SMS-em za wybrane produkty czy usługi. Jak to właściwie działa?

Płatności SMS

Przede wszystkim przy zakupach trzeba wybrać odpowiednią opcję. Wtedy na ekranie (komputera lub smartfona) wyświetli się specjalny kod, a także numer, pod który należy wysłać SMS. Jeśli klient dysponuje nowoczesnym smartfonem, w tym momencie zapewne pojawi się komunikat, że przesłanie takiej wiadomości wiąże się z naliczeniem dodatkowych kosztów. Tym samym w przypadku telefonów „na kartę” (czyli w usłudze pre-paid) podaną kwotę odciąga się z rachunku. Natomiast u osób mających telefon na abonament, wartość ta zostanie doliczona przy następnym rozliczeniu do faktury. Tego typu SMS-em Premium (jak też się je nazywa) da się zapłacić zarówno za pojedyncze zakupy, jak i wykupić całą subskrypcję.

Co kupisz przez SMS-y?

Choć nie każdy sklep internetowy oferuje taką możliwość, to rozwiązanie to jest coraz chętniej wykorzystywane. Obecnie jednak zdecydowanie najszerzej taką opcję wykorzystują różne serwisy internetowe, VOD i muzyczne. Za co można zapłacić, wysyłając SMS Premium? Oto przykładowe usługi:

  • dostęp do banków plików,
  • rozszerzone konta na portalach randkowych,
  • serwisy VOD,
  • gry online (także te w przeglądarce).

W ten sposób również zakupi się książki i gazety, najczęściej w wersji elektronicznej.

Jakie korzyści zyskują klienci, płacąc SMS-em?

Dlaczego coraz więcej serwisów kusi płatnością za pomocą wiadomości tekstowych? To przede wszystkim bardzo wygodna forma opłaty. Wymaga jedynie złożenia konkretnego zamówienia, wpisania odpowiedniego kodu i wysłania SMS-a. Tym samym wszystko odbywa się na poziomie smartfona, a klient, decydujący się na taką formę rozliczenia nie musi się logować do banku czy podawać danych potrzebnych do przelewu. Ponadto ten rodzaj płatności pozwala zachować anonimowość, co w przypadku pewnych usług bywa wysoce pożądane.

Innym, niewątpliwie dużym atutem tej metod, jest możliwość wykorzystania środków na karcie pre-paid, których okres ważności zbliża się ku końcowi. To także doskonały sposób na pozbycie się pieniędzy zalegających na takim koncie, kiedy przechodzi się na abonament. Z drugiej strony, w przypadku posiadaczy umów na usługi telekomunikacyjne typu post-paid, taka forma rozliczenia umożliwia przesunięcie opłaty na późniejszy okres.

Jak widać, istnieje wiele zalet takiego rozwiązania. Mimo że w 2020 roku wielu klientów banków ma dostęp do bankowości mobilnej, to użytkownicy telefonów wciąż wolą korzystać z metod niewymagających logowania na konto. Tym bardziej że płatności SMS są zupełnie bezpieczne, szybkie i anonimowe. Nasza firma oferuje integrację takiego systemu ze sklepami internetowymi, jak i wszystkimi innymi usługami, w których sprawdzi się ten rodzaj rozliczenia. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi możliwościami, jakie on daje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *