Problemy z płatnością kartą online - przyczyny
Kategorie:

Problemy z płatnością kartą online – Poznaj najczęstsze przyczyny

Debetowe, kredytowe, przedpłacone – karty płatnicze stały się nieodzowną częścią naszej codzienności. Pozwalają nie tylko na wypłacanie gotówki z bankomatów czy regulowanie należności za zakupy w sklepach stacjonarnych. Umożliwiają też bezpieczne płatności online. Bez względu na to, czy zamawia się towar dostarczany za pośrednictwem firmy kurierskiej, opłaca się z góry jakąś usługę, czy też nabywa produkt cyfrowy, za który należność można uiścić wyłącznie przez internet. Problem pojawia się, gdy karta przestaje działać. Czy winę za to na ogół ponosi operator płatności? Niekoniecznie. Sprawdźmy więc, jakie jeszcze są możliwe przyczyny trudności przy finalizacji transakcji kartą.

Płatność internetowa kartą debetową – jak to działa?

Karta debetowa służy do zarządzania środkami znajdującymi się na bieżącym rachunku bankowym. Zazwyczaj tam wpływa nasze wynagrodzenie oraz wszelkie należne świadczenia. Gdy chcemy z jej pomocą dokonać bezpiecznej płatności online, musimy w specjalnym formularzu podać następujące dane:

  • numer składający się z 16 cyfr,
  • data upływu ważności,
  • kod CVV/CVC,
  • imię, nazwisko oraz adres właściciela – nie zawsze jest to wymagane.

Wszystkie te informacje znajdują się na karcie. Dlatego tak ważne, aby nie dostała się ona w ręce osób niepowołanych. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy jak najszybciej taką kartę zastrzec. Zanim płatność internetowa zostanie przez nas sfinalizowana, upewnijmy się, że w pasku przeglądarki widnieje właściwy adres danej strony, a połączenie jest szyfrowane – link poprzedza kłódka. Czy to koniec? Otóż nie. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa transakcjiwpisuje się w odpowiednim miejscu kod przesłany przez SMS lub potwierdza chęć przeprowadzenia operacji w mobilnej aplikacji bankowej. 

Problemy z kartą

Odpowiadać za nie może zarówno bank, operator płatności, jak i właściciel danej karty. Jednym z najczęstszych, o czym często zapominają klienci, są ustalone limity – kwotowe lub transakcyjne. Ten pierwszy określa maksymalną sumę środków, jaką można wydać w ciągu dnia. Drugi zaś liczbę realizowanych transakcji. Zmiana tego typu ograniczeń jest niezwykle prosta. Na ogół można to zrobić samodzielnie z poziomu komputera lub aplikacji. Posiadacz karty może się też pomylić podczas przepisywania danych lub drugiego etapu autoryzacji. Kolejna potencjalna przyczyna to upłynięcie terminu ważności karty albo też brak jej aktywacji.

Problemy techniczne

Różnego rodzaju przeszkody techniczne mogą się pojawić zarówno podczas zakupów w pobliskim sklepie, jak i przy realizowaniu bezpiecznej płatności online. Do najczęstszych powodów zalicza się działania usprawniające. Czasem przeprowadza je bank, a niekiedy również operator płatności. W takich sytuacjach stosowne komunikaty są zamieszczane na odpowiednich stronach internetowych. Jeśli dojdzie do nieoczekiwanych i poważnych zakłóceń, to jest wysoce prawdopodobne, że o sprawie będą informowały media. W Paybylink również przykładamy szczególną uwagę do kwestii bezpieczeństwa. Stale sprawdzamy i testujemy nowe rozwiązania, aby zapewnić wszystkim obsługiwanym platformom online jak najwyższy poziom świadczonych usług.

Płatności online w sklepach zagranicznych

Czasem zdarza się, że płatność internetowa w sklepie zagranicznym staje się dużym wyzwaniem. Jeśli dana platforma zakupowa nie korzysta z DCC, czyli Dynamicznego Przeliczania Walut, może nieświadomie tracić wielu klientów. Ciekawa opcja, dostępna w Unii Europejskiej, to przelewy SEPA. Dzięki nim można dokonać transakcji kartą, ale w euro. Jeśli ktoś często nabywa towary spoza kraju, powinien rozważyć założenie karty walutowej lub wielowalutowej. To znacząco obniży współczynnik odrzuceń transakcji.

Warto płacić kartą!

Choć bezpieczne płatności online stale zyskują na znaczeniu, dla wielu klientów nadal najwygodniejszym rozwiązaniem jest karta płatnicza – bez względu na to, czy kupują wirtualnie, czy w realu. Każdy przedsiębiorca, który rozwija swój biznes w sferze online, powinien wziąć to pod uwagę. Jeśli jeszcze nie wiesz, który operator płatności będzie najlepszym partnerem do współpracy, koniecznie zapoznaj się z ofertą Paybylink. Wszelkie szczegóły znajdziesz w tym miejscu: https://paybylink.pl/metody-platnosci/. Oczywiście zapraszamy też do kontaktowania się z naszymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *