Płatności Direct Carrier Billing
Kategorie:

Wszystko co musisz wiedzieć o płatnościach Direct Carrier Billing

Nowoczesne i bezpieczne płatności internetowe wciąż zyskują na znaczeniu. Dzięki nim kupujący oszczędzają czas i mogą wiele transakcji zrealizować z poziomu telefonu. Z kolei sprzedający niemalże natychmiast otrzymują wpłaty, co dynamizuje proces obsługi zamówień. Direct Carrier Billing to szczególnie interesująca opcja płatności online. Choć w Polsce jest obecna już od kilku lat, jej popularność rośnie od niedawna. Dlaczego tak dobrze sprawdza się w przypadku platform oferujących produkty cyfrowe? W jaki sposób uniemożliwia wyłudzanie danych? Czy w Paybylink zamierzamy rozwijać tę funkcjonalność? Na wszystkie istotne pytania odpowiadamy poniżej. Zapraszamy!

Zapłać bezpiecznie telefonem dzięki DCB

Na początek wyjaśnijmy, czym właściwie jest szybka płatność Direct Carrier Billing. To innowacyjna usługa, która pozwala finalizować transakcje za pośrednictwem operatorów telefonii komórkowej. Osoba chcąca dokonać zakupów nie musi udostępniać swoich danych osobowych ani posługiwać się kartą debetową lub kredytową. Wystarczy, że ma zawartą umową abonamentową z jedną z sieci. Może też korzystać z oferty prepaid i cyklicznie zasilać własne konto telefoniczne optymalną dla siebie kwotą. DCB to gwarancja, że realizowane płatności online są bezpieczne i w znacznej mierze anonimowe. Zmieniające się prawo także działa na korzyść tego typu systemów i skutecznie zachęca do ich wdrażania.

Jak to działa?

Schemat przeprowadzania płatności internetowych z użyciem Direct Carrier Billing jest bardzo prosty:

 • osoba zainteresowana danym produktem cyfrowym wybiera DCB spośród wszystkich dostępnych opcji,
 • następnie zostaje poproszona o podanie swojego numeru telefonu,
 • w odpowiedzi otrzymuje wiadomość SMS, gdzie opisane są szczegóły transakcji i podany jednorazowy kod PIN, służący do autoryzacji operacji,
 • po wprowadzeniu krótkiej sekwencji cyfr następuje finalizacja płatności,
 • należność zostaje doliczona do najbliższego rachunku abonamentowego lub od razu obciąża telefoniczne konto prepaid kupującego stosowną kwotą.

Nic dziwnego, że z DCB tak chętnie korzystają przede wszystkim młodzi konsumenci. Warto jednak dodać, że dojrzałych użytkowników również przybywa.

Za co zapłacisz przez Direct Carrier Billing?

Możliwości nie brakuje, ponieważ tego typu formę płatności online przyjmują niektóre:

 • platformy streamingowe oraz serwisy VOD
 • portale ogłoszeniowe
 • platformy z grami
 • aplikacje służące do zakupu biletów oraz uiszczania opłat parkingowych
 • platformy edukacyjne
 • sklepy oferujące aplikacje mobilne
 • portale randkowe

W Paybylink bardzo wcześnie dostrzegliśmy, jak duży potencjał ma w sobie szybka płatność DCB. Jeśli reprezentujesz podmiot z jednej z powyższych grup i chcesz wdrożyć tę usługę, naszą szczegółową ofertę znajdziesz tutaj: https://paybylink.pl/partner/sms-premium/

Zalety szybkich płatności DCB

Dzięki wdrożeniu Direct Carrier Billing korzyści odczują zarówno kupujący, jak i sprzedający. Należą do nich:

 • wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu podczas wpisywania danych odbiorcy – są uzupełniane automatycznie,
 • skrócenie ścieżki zakupowej – większa szansa, że konsument dokona transakcji pod wpływem chwili,
 • brak konieczności ujawniania imienia i nazwiska kupującego – wystarczy posiadać aktywny numer telefonu u jednego z operatorów, by dokonać płatności online,
 • odroczenie zapłaty – w przypadku klientów korzystających z oferty na abonament należność nie jest uiszczana od razu, tylko z chwilą opłacenia rachunku,
 • niskie stawki prowizyjne – szybkie internetowe płatności DCB są bardzo atrakcyjne z punktu widzenia sprzedawcy, który rozlicza się z obsługującym go podmiotem.

Oferuj innowacyjne metody płatności!

Świadomi przedsiębiorcy postrzegają galopującą cyfryzację jako szansę, a nie zagrożenie. Bezpieczne i powszechnie używane narzędzia do płatności online wciąż są poddawane licznym testom i ulepszeniom, aby jak najpełniej sprostać oczekiwaniom cyfrowych platform oraz ich aktualnych i potencjalnych klientów. Paybylink zapewnia kompleksową obsługę nie tylko w zakresie wdrażania Direct Carrier Billing, ale również innych przydatnych narzędzi. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się drogą telefoniczną, e-mailową lub poprzez czat na żywo z jednym z naszych ekspertów. Otrzymasz komplet informacji, który pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję dla prowadzonego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *