Oświadczenie Paybylink z dnia 30 września

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi publikacjami oraz spekulacjami ze strony prasy nawiązujące do umieszczenia firmy RPDP Robert Paszkowski w rejestrze ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego informujemy, że zgłoszenie dotyczy licencji BP2010/2017 natomiast Serwis Paybylink przetwarza wszystkie płatności za pośrednictwem licencji Małej Instytucji Płatniczej - MIP31/2019 do której Komisja Nadzoru Finansowego nie posiada żadnych zastrzeżeń.

Żaden Urząd nie kontaktował się z firmą RPDP Robert Paszkowski w celu wskazania jakichkolwiek nieprawidłowości stąd na chwilę obecną nie są nam znane szczegóły sprawy. O umieszczeniu naszej firmy w rejestrze ostrzeżeń dowiedzieliśmy się z Facebooka KNF.

Ostrzeżenie KNF nie ma żadnego związku z bieżącą działalnością Paybylink. Środki partnerów są bezpieczne i wydzielone na rachunku bankowym z zabezpieczeniem wg. artykułu 78 ust. płatniczych stąd nie ma żadnego zagrożenia powierzonych środków naszej firmie.

Jak sam KNF zaznacza, wpis nie oznacza że nasza firma popełniła jakiekolwiek przestępstwo a rozpoczęcie procedury wyjaśniającej. Pragniemy jednak poinformować, że podjeliśmy działania mające na celu ekspresowe wyjaśnienie sprawy.


Brak odpowiedzi na Twoje pytanie?