metoda na blika
Kategorie:

Metoda na BLIKA. Nowy sposób wyłudzania pieniędzy

Oszuści każdego dnia próbują zdobyć w łatwy sposób pieniądze, na które każdy z nas musi ciężko pracować. Cyberberprzestępcy wpadli na nowy pomysł, który umożliwia im upróżnienie naszego konta wykorzystując kody BLIK – tzw. „Metoda na BLIKa”

Niemal każdy z nas posiada już aplikację mobilną do swojego konta bankowego, w którym możemy wygenerować kod do płatności Blikiem. Szybka i bezpieczna płatność, jednak znajdą się ludzie, którzy będą chcieli to wykorzystać. Sprawę szczegółowo opisał również portal Niebezpiecznik, zachęcamy aby zapoznać się z tym materiałem być może uchroni Cię to przed hackerem i pustym kontem.

Metoda na BLIKa w praktyce

Pisze do Ciebie Twój bliski znajomy na facebooku. Sugeruje, że pilnie potrzebuje pomocy, ponieważ zapomniał portfela a trafiła mu się okazja w sklepie, której już więcej nie będzie!

Podaj mi swój kod BLIK, jak dojadę do domu zrobię Ci przelew

Nie rób tego! Po drugiej stronie prawdopodobnie wcale nie znajduje się Twój znajomy, a hacker, który włamał się na konto tej osoby i próbuje wyczyścić Twoje oszczędności. Jeśli chcesz pomóc znajomemu i na prawdę potrzebuje pomocy zadzwoń do niego i upewnij się, że to on się z Tobą kontaktował.

Nie ulegaj presji ze strony cyberprzestępcy, że nie ma czasu na rozmowę telefoniczną. Hacker będzie próbował wielu trików psychologicznych aby ostatecznie otrzymać kod. Postaw na swoim i bądź pewien, że twoje pieniądze są bezpieczne.

Jeśli chce Pani te buty proszę podać kod BLIK, mam wielu innych chętnych

Polacy są coraz bardziej świadomi co to jest metoda na BLIKa poprzez włamania na facebooka, dlatego cyberprzestępcy nie marnują czasu i szukają dodatkowych źródeł dochodu.

Codziennie przeglądamy marketplace na facebooku czy ogłoszenia w serwisie olx.pl. Znajdujemy buty, tak… te buty, o których marzyliśmy od dawna jednak cena była za wysoka. Towar nowy, nieużywany sprzedawany ponieważ rozmiar nie pasuje a Sprzedający chce odzyskać połowe pieniędzy.

W tym momencie straciliśmy głowę i jesteśmy pewni, że chcemy otrzymać produkt za dużo niższą kwotę niż oferta sklepowa. Kontaktujemy się ze Sprzedawcą, który informuje nas, że posiada taki produkt i możemy go dostać jednak musimy podać kod BLIK, nie ma możliwości wysyłki za pobraniem. W tym momencie powinna zapalić nam się czerwona lampka. Jeśli sprzedawca poprosi o kod BLIK, kategorycznie odmów. Zaproponuj wystawienie ogłoszenia na popularnym i bezpiecznym portalu aukcyjnym bądź odbierz produkt osobiście.

Zostałem/am oszukana na „BLIK’a” co robić?

W całym tym przekręcie BLIK oraz operatorzy płatności są bezradni. Nie jest tutaj winny żaden system zabezpieczeń ponieważ to człowiek sam generuje kod i podaje go oszustowi. Należy uważać komu powierza się swoje pieniądze ponieważ bardzo łatwo je stracić.

Sprawdźcie obowiązkowo jak bezpiecznie korzystać z internetu

Poniżej masz opcję udostępnienia tego wpisu na facebooku swoim znajomym. Zrób to zanim oni staną się ofiarą hackera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *