bramka płatności dokument tożsamości
Kategorie:

Okazanie dokumentu tożsamości w procesie weryfikacji – czy to konieczne?

Spis treści

Chcąc uruchomić szybkie płatności internetowe w sklepie online, wystarczy nawiązać współpracę z operatorem oferującym takie rozwiązania, a następnie zainstalować bramkę płatniczą na swojej stronie. Cała procedura jest prosta, jednak wymaga dopełnienia pewnych formalności. Jej istotnym elementem będzie weryfikacja tożsamości właściciela serwisu, która w pewnych przypadkach wymaga okazania dowodu osobistego. Sprawdź, dlaczego istnieje taki wymóg i jakie ma on znaczenie.

Chcesz uruchomić płatności online w swoim sklepie? Najpierw spełnij wymogi formalne 

Klienci najchętniej robią dzisiaj zakupy w sklepach, w których działają nowoczesne systemy płatności online. Są one postrzegane za najwygodniejsze i przede wszystkim bezpieczne. Jeśli więc chcesz osiągnąć sukces w branży e-commerce, w Twoim interesie jest jak najszybsze zainstalowanie na stronie bramki do płatności internetowych. 

W praktyce to bardzo proste, ponieważ sprowadza się do rejestracji w serwisie operatora płatności oraz zintegrowania bramki ze swoją witryną sprzedażową. Zanim jednak będzie to możliwe, niezbędne jest dopełnienie pewnych formalności. Najważniejsze to dokładne wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym należy podać dane swojej firmy oraz numer rachunku bankowego służącego potem do rozliczeń. 

Ponieważ rejestracja w systemie odbywa się w sposób zdalny, konieczna jest też weryfikacja tożsamości. Niektórzy operatorzy wymagają, aby w tym celu przesłać im drogą elektroniczną skan dowodu osobistego. Powinien być to dokument należący do właściciela firmy (jednoosobowa działalność gospodarcza) albo osoby upoważnionej do reprezentacji przedsiębiorstwa (np. prezesa zarządu w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością).

Dlaczego niektórzy operatorzy płatności wymagają przedstawienia dokumentu tożsamości? 

Konieczność okazania dowodu tożsamości podczas rejestracji firmy w systemie płatności online wynika z przepisów. Operatorami takich rozwiązań są bowiem instytucje płatnicze, które muszą przestrzegać Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. To właśnie ten akt prawny narzuca im obowiązek weryfikacji tożsamości swoich klientów. Sposób jej przeprowadzenia może być różny. Niemal każdy operator płatności wykorzystuje do tego jednak metody podobne do tych stosowanych przez banki. Wszystko po to, by zapewnić później maksymalne bezpieczeństwo klientom korzystającym z bramki. 

Jakich dokumentów jeszcze potrzebujesz? 

Ponieważ obsługa płatności online wiąże się z dużą odpowiedzialnością, niektóre instytucje płatnicze oprócz dowodu osobistego właściciela sklepu wymagają również dostarczenia dokumentów rejestrowych firmy. Jest to jednak konieczne zazwyczaj w przypadku, gdy przedsiębiorstwo nie widnieje w CEIDG lub KRS, czyli na przykład działa jako spółka cywilna.

rozpoczęcie współpracy

Rozpoczęcie współpracy z Paybylink jest prostsze, niż myślisz! 

Do rozpoczęcia współpracy z Paybylink wystarczy rejestracja w systemie płatności online, która jest prosta i wymaga dokonania zaledwie kilku czynności przez internet. O jakie czynności chodzi?

  1. Wypełnienie formularza – trzeba w nim wpisać dane firmy m.in. nazwę, adres siedziby, NIP, dane kontaktowe itp., a także ustalić hasło do logowania się w serwisie. 
  2. Akceptację regulaminu oraz warunków umowy.
  3. Potwierdzenie adresu e-mail – w tym celu wystarczy kliknąć link przesłany na skrzynkę poczty elektronicznej.
  4. Uzupełnienie danych osoby reprezentującej firmę oraz podania numeru rachunku bankowego.
  5. Potwierdzenie danych poprzez dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł, który jest jednocześnie opłatą za aktywację konta. 

Więcej informacji na temat rejestracji w naszym systemie znajdziesz w dziale FAQ

Pamiętaj, że podane w formularzu dane firmy powinny pokrywać się z danymi widniejącymi na potwierdzeniu przelewu – będzie to oznaczało, że rejestracji w systemie dokonuje właściciel rachunku bankowego, za którego pośrednictwem będą dokonywane potem rozliczenia z operatorem.

Sprawdź naszą aktualną ofertę! 

Chcesz szybko i wygodnie uruchomić w swoim sklepie szybkie płatności internetowe? Skorzystaj z oferty Paybylink – u nas możesz liczyć na wyjątkowo prostą i całkowicie zdalną aktywację konta w systemie, a także najnowocześniejsze i lubiane przez klientów metody płatności m.in. przelewy błyskawiczne online, BLIK, czy Paysafecard. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, które z nich warto wdrożyć na Twojej witrynie sprzedażowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *