Kategorie:

Systemy sklepowe a systemy płatności. Poznaj najpopularniejsze narzędzia dla e-commerce!

Planujesz założyć sklep internetowy i nie wiesz, jak uruchomić w nim wygodny system płatności dla klientów? Wystarczy skorzystać z gotowego rozwiązania, jakim jest bramka Paybylink, która dostarcza najczęściej wykorzystywane formy dokonywania transakcji płatniczych w internecie. Poznaj najpopularniejsze narzędzia do prowadzenia sklepu online i dowiedz się, jak łatwo można uruchomić internetowe płatności w PrestaShop, Woocommerce i Shoper. 

Chcesz uruchomić sprzedaż online? Pomożemy!

Pandemia koronawirusa i związane z tym ograniczenia w tradycyjnym handlu sprawiły, że Polacy szturmem ruszyli robić zakupy w internecie. Sprzedaż w sieci wydaje się więc dzisiaj idealnym pomysłem na biznes. Pewnie dlatego tylko w I półroczu 2020 r. powstało aż 5,5 tys. nowych sklepów internetowych. Eksperci twierdzą, że wzrosty w branży e-commerce jeszcze długo się utrzymają. Dlatego, jeśli planujesz rozpocząć handel online, to idealny moment, by to zrobić. 

W Paybylink możesz liczyć na pomoc w stworzeniu przyjaznego dla klientów miejsca zakupów w sieci. Dzięki nam w łatwy sposób zaimplementujesz w swoim serwisie bramkę do szybkich płatności internetowych, które są najchętniej wybieraną formą zapłaty za towar przez polskich e-konsumentów. 

Najpierw jednak musisz zdecydować, na jakiej platformie uruchomisz swój sklep. Do najpopularniejszych z nich należą: Woocommerce, PrestaShop i Shoper – płatności online na wszystkich trzech jest w stanie obsłużyć nasza bramka. 

Wtyczka Woocommerce

Woocommerce to wtyczka do WordPress, czyli najpopularniejszego systemu do zarządzania treścią w witrynie. Wystarczy ją znaleźć w zakładce z wtyczkami w panelu do obsługi swojej strony www i uruchomić, by szybko przekształcić ją w sklep internetowy. Oprogramowanie jest darmowe i proste w obsłudze, jednak w wersji bazowej zapewnia wyłącznie podstawowe funkcje do obsługi sprzedaży. Możesz prezentować produkty, zarządzać stanami magazynowymi, a także udostępnić klientom opcje wyboru dostawy towarów oraz kilka metod zapłaty za zamówienie. Jeśli chodzi o płatności, Woocommerce doskonale współpracuje z naszą bramką. Wystarczy pobrać z naszej strony gotową wtyczkę i ją uruchomić, a następnie dokonać prostej konfiguracji. 

Silnik PrestaShop

PrestaShop to podobnie jak Woocommerce platforma typu open-source, która daje duże możliwości pod względem dostosowania swojego sklepu do modelu biznesowego. Jej zaletą jest również prostota obsługi – narzędzie to pozwala bowiem zbudować sklep online nawet w 5 minut. Wszystko dzięki rozbudowanej bazie gotowych szablonów oraz funkcji przydatnych do prowadzenia sprzedaży przez internet. Wystarczy wybrać odpowiednie, by spersonalizować serwis sprzedażowy według indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz zaproponować swoim klientom nasz wygodny system płatności w PrestaShop, konieczna będzie specjalna wtyczka, którą otrzymasz od nas w ramach świadczenia usług wraz ze wsparciem technicznym w zakresie integracji bramki z witryną sklepu. 

Platforma Shoper

Shoper to polska platforma e-commerce typu saas (software as a service). W odróżnieniu od poprzednich dwóch rozwiązań jest ona obsługiwana w chmurze, a więc nie wymaga kupowania miejsca na serwerach. Zaletą oprogramowania jest szeroka gama szablonów i funkcji oraz możliwość integracji sklepu z najpopularniejszymi w Polsce firmami kurierskimi i operatorami płatności. Shoper współpracuje także z naszą bramką Paybylink, a jej implementacja na platformie jest wyjątkowo prosta, bo możesz ją wykonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego swojego sklepu. Szczegółową instrukcję, jak należy to zrobić, znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

Prosta integracja z bramką płatności od Paybylink!

Wybór platformy do zarządzania sklepem online z pewnością nie należy do łatwych. Bez względu na to, na który z nich się zdecydujesz, możesz liczyć na prosty sposób integracji sklepu z bramką płatności od Paybylink. Przygotowaliśmy gotowe wtyczki i rozwiązania, dzięki którym uruchomienie wygodnego systemu dokonywania transakcji jest bardzo proste. Przekonaj się o tym, wybierając naszą bramkę. Zaspokoi ona potrzeby Twoich klientów, zapewniając im dostęp do szybkich przelewów i BLIK-a, czyli najpopularniejszych płatności w PrestaShop, Woocommerce i Shoper.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *