Kategorie:

Usługa PIS czyli zastępca przelewów Pay-By-Link

W ubiegłym 2019 roku zaczęła obowiązywać nowa dyrektywa PSD2, która wprowadziła szereg rozwiązań płatniczych między innymi XS2A. Jedną z nich jest możliwość inicjalizacji transakcji płatniczej za pomocą usługi PIS (Payment Initiation Service).

Na czym polega inicjowanie transakcji PIS?

Niemal każdy sklep internetowy posiada aktualnie zintegrowane płatności online paybylink, które zwiększają sprzedaż i decydują najczęściej o tym, czy klient dokona zakupów w naszym sklepie.

Na mocy dyrektywy banki zostały zobowiązane do udostępnienia Instytucjom Płatniczym rozwiązań technologicznych aby generować polecenia zapłaty bez płatnych rozwiązań bankowych tzw. paybylink’ów.

W ramach inicjowania transakcji płatniczej jej dostawca czyli agent rozliczeniowy zleca w imieniu swojego klienta transfer jego środków pieniężnych z rachunku który prowadzi dla niego inna Instytucja Płatnicza (np. bank) i przekazuje do agenta, dla którego inicjowana jest transakcja.

Opis może wydawać się skomplikowany jednak w praktyce usługa różni się od paybylink jedynie nazwą.

Prowizje za obsługę transakcji PIS w praktyce

W przypadku paybylink’ów największy wpływ na prowizje agentów rozliczeniowych miała opłata banku, która będzie pobierana od każdej transakcji. Instytucje Finansowe mają obowiązek udostępniać rozwiązanie PIS nieodpłatnie co sprawia, że na rynku dostawców płatniczych stawki prowizji powinny mocno się obniżyć nie obniżając przy tym jakości obsługi.

Kiedy PIS wejdzie do produkcji?

Integracja nowych rozwiązań płatniczych jest konsekwencją wielu godzin pracy przez zespoły IT oraz kolejnych testów penetracyjnych aby dostarczyć swoim partnerom bezpieczne rozwiązania. Aktualnie niemal wszyscy dostawcy pracują w pocie czoła aby zakończyć integrację i udostępnić swoje rozwiązania w produkcji.

Na chwilę obecną dalej najpopularniejszą metodą płatności pozostaje paybylink, który również posiadamy w swojej ofercie. Nie odstając od konkurencji również u nas pojawi się opcja inicjalizacji transakcji PIS bez konieczności tworzenia nowej integracji.

Potrzebujesz płatności online do swojego sklepu internetowego?

Sprawdź system płatności

logo paybylink

Jeden komentarz do “Usługa PIS czyli zastępca przelewów Pay-By-Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *