Płatność BLIK - jak działa
Kategorie:

Wygodne płatności BLIK – jak to działa?

Wśród dostępnych metod płatności niesłychaną popularnością cieszy się BLIK. Prostota w połączeniu z bezpieczeństwem jest tym, co wierni użytkownicy cenią sobie najbardziej. Na czym właściwie polega finalizowanie transakcji BLIK-iem? Czy istnieje ryzyko pomyłki przy wprowadzaniu danych? Da się w ten sposób wypłacić gotówkę z bankomatu czy można jedynie dokonywać zakupów online? Kiedy należy zachować szczególną ostrożność? Dlaczego warto udostępnić tę funkcjonalność swoim odbiorcom i jakie mogą płynąć z tego korzyści? Zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem, bo odpowiadamy w nim na najczęściej zadawane pytania.

Proste i szybkie płatności

Postęp technologiczny nie zwalnia. Zarówno banki, jak i operatorzy płatności robią wszystko, by środki ich klientów były w pełni bezpieczne. Tradycyjne przelewy wymagają wprowadzania wielu danych. Przy przepisywaniu numerów z kart płatniczych również należy wykazać się ostrożnością, ponieważ sekwencje cyfr nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Jeśli więc mamy do dyspozycji narzędzie udostępniane przez różne banki, jest ono zaimplementowane bezpośrednio w ich autorskie aplikacje i pozwala w mgnieniu oka autoryzować transakcję, to czego chcieć więcej? BLIK eliminuje ryzyko pomyłki. Użytkownik może dokonać płatności wszędzie tam, gdzie ma dostęp do połączenia z internetem.

Nie tylko przelewy online, czyli co może BLIK

Dość często spotykane przeświadczenie, że BLIK służy wyłącznie do finalizacji zakupów online, jest oczywiście błędne. Gdzie jeszcze można z powodzeniem wykorzystywać to rozwiązanie? Na pewno przy czynnościach takich jak:

  • wypłata środków z bankomatu – wystarczy wygenerować w aplikacji mobilnej swojego banku kod BLIK, a następnie wprowadzić go na klawiaturze bankomatu; co ważne, aby podjąć gotówkę, nie trzeba mieć przy sobie karty płatniczej,
  • dokonywanie zakupów w sklepie – należy poinformować sprzedawcę o wybranej opcji, również wygenerować kod BLIK poprzez aplikację, wprowadzić go na klawiaturze terminala płatniczego, a następnie autoryzować całą operację jednym kliknięciem przy użyciu smartfona,
  • zlecenie tzw. przelewu na telefon – środki przesyłane w ten sposób trafiają praktycznie natychmiast na rachunek bankowy adresata – to szybkie i bezpieczne, nie trzeba wpisywać żadnych wrażliwych danych.

Płatności BLIK-iem w praktyce

Czy trzeba się obawiać, że w wielu miejscach płatność BLIK-iem może stanowić problem? Nic podobnego. Większość banków działających na polskim rynku udostępnia tę funkcjonalność swoim klientom. Jeśli nie tylko lubisz robić zakupy online, ale też prowadzisz własny biznes w sektorze e-commerce, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie internetowej https://paybylink.pl/. Jesteśmy cenionym w branży operatorem płatności, który może wzbogacić Twój sklep internetowy o dodatkowe opcje. Zawsze stawiamy na rozwiązania bezpieczne i sprawdzone. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby zleceniodawców i proponujemy dogodne narzędzia. BLIK cieszy się dużym uznaniem zarówno ze strony młodszych, jak i starszych konsumentów. Nie przegap okazji, by to wykorzystać.

Korzystaj bezpiecznie

Nie obawiaj się korzystać z nowinek technologicznych, ale w każdym przypadku zachowuj czujność. Jeśli zdarza Ci się gubić przedmioty codziennego użytku, to tego typu opcja finalizacji transakcji będzie dla Ciebie optymalna. Patrząc z biznesowego punktu widzenia, zwróć także uwagę na inne metody płatności online wspierane przez firmę Paybylink:

NazwaWybrane przykłady zastosowania
SMS Premiumwspieranie fundacji, udział w konkursach, zakup usług SMS-owych
Paysafecardanonimowe płatności na portalach dla graczy, e-commerce
Direct Billingzakup aplikacji, e-booków czy materiałów multimedialnych
Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z jednym z naszych doradców: https://paybylink.pl/kontakt/. Na pewno otrzymasz wyczerpujące informacje.

Postaw na wygodę z BLIK-iem

Przyszłość należy do rozwiązań uważanych za szybkie i bezpieczne. Płacąc BLIK-iem, wkraczamy powoli w rzeczywistość, gdzie gotówka i tradycyjne przelewy stają coraz mniej pożądane, bo ustępują miejsca innowacjom. Czerpiesz zyski ze sprzedaży towarów lub usług drogą online? Zadbaj o własnych klientów i stwórz im pole manewru. Na pewno docenią Twój profesjonalizm i wyjście naprzeciw ich potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *