Kategorie:

3 rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy szybkich przelewach online

Czy wiesz, że już co drugi Polak robi zakupy w sieci? Trudno się temu dziwić – technologia konsekwentnie idzie naprzód, a mniejsi i więksi gracze sektora e-commerce robią wszystko, by wykorzystać dostępne możliwości. Ty też budujesz swój biznes na płaszczyźnie wirtualnej? A może dopiero chcesz uruchomić swój sklep internetowy? Pamiętaj, że nowoczesne systemy płatności online mogą być Twoim nieocenionym sprzymierzeńcem. Sprawdź już dziś, co jest szczególnie ważne z perspektywy Twoich obecnych i przyszłych klientów, jak możesz wyjść ich potrzebom naprzeciw i jak jesteśmy w stanie Ci w tym pomóc.

Zalety szybkich przelewów internetowych

Plusów płatności internetowych musi być dużo, skoro szacuje się, że ponad 60% polskich internautów wybiera właśnie tę formę finalizowania transakcji za zakup produktów lub usług. Jaki jest tego powód?

  1. Prostota – jak wiadomo, podmioty operujące systemami płatności online dokładają wszelkich starań, aby cały proces przebiegał intuicyjnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Kupujący natomiast cenią sobie przede wszystkim to, że nie muszą za każdym razem przepisywać swoich danych, a to eliminuje ryzyko pomyłki.
  2. Szybkość – wystarczy dosłownie kilka kliknięć, nie ma znaczenia, czy na urządzeniu mobilnym, czy na komputerze, by pomyślnie złożyć zamówienie. Wielu konsumentów nawet nie zdąży się rozmyślić, bo transakcja została już zakończona.
  3. Bezpieczeństwo – obawy o wyciek danych czy wypływ środków z rachunku bankowego towarzyszą wielu z nas. Błyskawiczne płatności internetowe obarczone znacznie mniejszym ryzykiem udanego ataku hakerskiego.

Co ciekawe, w krajach zachodnioeuropejskich za zakupy w sieci chętniej płaci się przez karty debetowe i kredytowe. Dlaczego? Ze względu na szybkość, równie wysoki stopień zabezpieczeń, ale też usługę chargeback – co jest tak samo korzystne zarówno dla klienta, jak i sprzedawcy.

Płatności internetowe – dlaczego warto je udostępniać?

Jeśli chcesz, by Twoi klienci regularnie powracali, zamiast korzystać z usług konkurencji, musisz zadbać o ich wygodę. Udostępnij różne możliwości płacenia za towary lub usługi, które sprzedajesz. Im więcej opcji zintegrujesz ze swoim sklepem online, tym mniejsze prawdopodobieństwo „porzucenia koszyka”, czyli przerwania operacji przez kupującego. Oprócz tzw. szybkich przelewów i transakcji kartą niezbędne są płatności BLIK czy transfer Paysafecard – wciąż popularny, zwłaszcza wśród osób nieposiadających rachunku bankowego. Szukasz profesjonalnego wsparcia w tym zakresie? Specjaliści Paybylink są do Twojej dyspozycji, pomogą we wszystkim od początku do końca.

Nowoczesne płatności online: nasze rozwiązania

Przelewy onlinepotrzebne dane uzupełniane są przez bank, brak możliwości pomyłki, wpłaty są księgowane praktycznie natychmiast, kupujący jedynie potwierdza wykonanie operacji
Płatności BLIKrealizacja wpłaty następuje poprzez wpisanie kilkucyfrowego kodu, użytkownik ma pełną kontrolę nad danymi dotyczącymi transakcji, opcja obsługiwana przez większość polskich banków
Transfer Paysafecardkarty przedpłacone o określonej wartości – do kupienia w punktach wielu sieci handlowych, wystarczy przepisać kod znajdujący się na odwrocie, aby zapłacić za towar lub usługę
Direct billingkwota transakcji doliczana jest do rachunku abonamentowego w danej telefonii komórkowej lub zmniejsza saldo konta w przypadku użytkowników kart prepaid
SMS Premiumpłatność finalizuje się poprzez wysłanie SMS pod specjalny, skrócony numer

Jako firma obsługująca płatności internetowe pomagamy swoim klientom spojrzeć w przyszłość i wdrożyć u nich zawczasu te rozwiązania, których popularność dopierozaczyna rosnąć. Jakie możliwości oferujemy podmiotom działającym w obszarze e-commerce? Przyjrzyj się uważnie poniższej tabeli lub zajrzyj na naszą stronę.

Wybierz rozwiązanie dla swojego biznesu

Bez wątpienia systemy płatności online czeka dalszy rozwój. Technologia mikrochipów i rozwiązań bazujących na biometrii to być może kolejny krok w postępującej digitalizacji. Nie daj się wyprzedzić konkurencji, zaufaj firmie z doświadczeniem i zadbaj o swoich klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych opcji? Skontaktuj się z nami, a wykwalifikowany konsultant przedstawi szczegóły ewentualnej współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *