blik
Kategorie:

Blik z nową akcją #shopsharing. Pomóż innym i rozlicz się bezgotówkowo

Płatność bezgotówkowa z Blik pomaga w czasach koronawirusa

Operator Blik zachęca wszystkich do pomagania sobie wzajemnie w tym trudnym okresie pandemii, chociażby przez zrobienie zakupów sąsiadowi czy członkom rodziny. Później możecie się w łatwy sposób rozliczyć bezgotówkowo za rachunek, robiąc bezpośrednio przelew na numer telefonu.

Sprawdź również: Metoda na BLIKA. Nowy sposób wyłudzania pieniędzy
Bezpieczniej jest się dzielić

Blik również przyłącza się do apelowania o rozsądne zachowanie, pozostanie w domach oraz ograniczenie dystansu społecznego. Takie działania mają na celu znaczne spowolnienie i zmniejszenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa oraz szybszy powrót do normalności. Wprowadzona przez operatora Blika inicjatywa #shopsharing została stworzona, aby pomóc w zmniejszeniu liczby osób w sklepach. Akcja zachęca użytkowników do zrobienia zakupów dla bliskich znajomych, krewnych czy potrzebujących sąsiadów. Robiąc zakupy dla kilku osób, zmniejszamy ryzyko zarażenia się koronawirusem, a jednocześnie pomagamy sobie nawzajem. Następnie możecie w prosty i szybki sposób podzielić rachunek i rozliczyć się przez płatność bezgotówkową robiąc bezpośrednio przelew na numer telefonu. Wystarczy odpowiednio wcześniej przygotować wspólną listę zakupów. Kampania akcji #shopsharing jest prowadzona przez Internet, a jej twarzą został polski raper MC Silk.

Film promujący akcje #shopsharing z udziałem MC SILK
Pomaganie przez płatność bezgotówkową – bezkontaktowo i szybko

Operator Blika, czyli Polski System Płatności, zachęca w swojej inicjatywie nie tylko do samego wspólnego rozliczania się przez przelew na telefon, ale także do empatii i pomagania sobie w tym trudnym czasie koronawirusa, kiedy wiele osób potrzebuje wsparcia. Płatność bezgotówkowa skutecznie ogranicza kontakt bezpośredni, a jednocześnie nie wnosi dodatkowych kosztów. Taką opcję posiada już większość banków, a pieniądze trafiają na konto natychmiast, dzięki czemu nie trzeba martwić się o czas realizacji transakcji. Żeby przyłączyć się do akcji z Blikiem, wystarczy posiadać aplikację mobilną banku. Nie trzeba się już później zastanawiać nad tym, czy bezpieczniej i lepiej płacić gotówką, czy kartą, ponieważ wybór jest dość oczywisty.

Sprawdź również: Koronawirus – oszustwo w sieci
Wpływ koronawirusa na zachowania klientów

Za sukcesem inicjatywy #shopsharing stoi współpraca z agencją change Serviceplan oraz firma produkcyjna Media Ready, przy czym oba te przedsiębiorstwa należą do Group One. Pomysłodawcy projektu promocji płatności bezgotówkowych zauważają, że akcję udało się zrealizować i wprowadzić w życie w ciągu jedynie kilku dni. Wszystko przebiegało całkowicie online i spotkało się z ogromnym poparciem społecznym. Warto przypomnieć, że z przeprowadzonych badań na zlecenie Polskiego Systemu Płatności jasno wynika, że pandemia koronawirusa już teraz spowodowała zmianę zwyczajów zakupowych w społeczeństwie. W marcu 2020 roku użytkownicy Blika korzystali z proponowanego systemu rozliczania się za wspólne płatności przez system bezpośrednich przelewów na numer telefonu głównie w kwestii sprzętu RTV i AGD oraz dzieląc koszta za chemię gospodarczą. Z drugiej strony sporo straciły usługi transportowe, imprezy biletowane oraz oferta serwisów bukmacherskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *