błyskawiczne płatności w internecie
Kategorie:

Błyskawiczne płatności w internecie? Sprawdź, jak działa płacenie jednym kliknięciem!

Rosnąca popularność zakupów online sprzyja rozwijaniu nowych rozwiązań ułatwiających życie e-konsumentom. Jednym z najnowszych pomysłów, które powoli wdraża się także w Polsce, są płatności błyskawiczne. Klienci już od dawna wybierają szybkie płatności w sklepie internetowym, ponieważ uznają je za bezpieczne, wygodne i przede wszystkim oszczędzające czas. Sprawdź, na czym polega najnowsze rozwiązanie „kliknij i zapłać” i czy warto z niego korzystać. 

Pay-by-link a „kliknij i zapłać”: czym się różnią?

Jeśli chodzi o szybkie płatności w internecie, najpopularniejszą metodą ich realizacji jest obecnie przelew pay-by-link. Polega on na tym, że klient w momencie dokonywania zapłaty w sklepie jest automatycznie przekierowywany na stronę swojego banku. Po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego wyświetla mu się wypełniony formularz przelewu, który po sprawdzeniu danych wystarczy potwierdzić w wymagany przez bank sposób np. kodem SMS. Ten sposób zapłaty dostępny jest wyłącznie w sklepach korzystających z bramek płatniczych. Znacznie ułatwia on i przyśpiesza transakcję, ponieważ nie wymaga wpisywania przez klienta żadnych informacji poza danymi niezbędnymi do logowania do serwisu bankowego. W praktyce taka płatność trwa więc kilkanaście sekund. 

Najnowsze rozwiązanie, czyli płatności błyskawiczne „kliknij i zapłać”, ma być jeszcze szybsze i wygodniejsze. W tym przypadku klient nie musi bowiem ani wpisywać żadnych danych, ani nawet logować się do serwisu bankowego, a tym bardziej potwierdzać płatności kodami. 

Jak opcje szybkich płatności wpływają na zachowania konsumentów?

Według badania przeprowadzonego w listopadzie i grudniu 2020 roku przez agencję SW Research aż 80% polskich internautów wybiera szybkie płatności w sklepie internetowym. Do ulubionych form zapłaty należą BLIK oraz przelew pay-by-link. Jak się okazuje, możliwość skorzystania z takich sposobów dokonania transakcji często decyduje o finalizacji zakupu. Coraz częściej zdarza się bowiem, że konsumenci porzucają już wypełnione towarami koszyki tylko ze względu na brak dostępu do preferowanych form płatności. Właśnie dlatego coraz więcej sklepów decyduje się na implementację bramki zapewniającej możliwość skorzystania m.in. z szybkich przelewów – dzięki temu mogą spełnić oczekiwania klientów, a także ograniczyć liczbę niedokończonych transakcji zakupowych. 

płatność jednym kliknięciem

Na czym polega płatność jednym kliknięciem?

Nowe rozwiązanie, czyli błyskawiczna płatność „kliknij i zapłać” polega na maksymalnym uproszczeniu procesu zapłaty. Aby jej dokonać, klient musi jedynie wybrać odpowiednią opcję i następnie potwierdzić transakcję jednym kliknięciem. Jest to jednak możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu swojej karty płatniczej w systemie oferującym taką usługę. Dane karty zostaną zapamiętane i będzie można ich użyć do płatności we wszystkich sklepach korzystających z systemu. Taką ekspresową formę płacenia w internecie wprowadziła m.in. Visa, która udostępnia ją za pośrednictwem bramek płatniczych. 

Kliknij i zapłać: czy to bezpieczne?

Przy dokonywaniu błyskawicznej płatności nie trzeba potwierdzać transakcji, co może budzić obawy o bezpieczeństwo tej formy zapłaty. Jednak jak zapewnia Visa, takie obawy są całkowicie niepotrzebne. Dane użytkownika systemu, podobnie jak dane jego karty, są bowiem chronione specjalnymi algorytmami szyfrującymi, dlatego nie ma ryzyka ich przechwycenia przez osoby trzecie.

Co ważne, system obsługiwany jest wyłącznie przez instytucje do tego uprawnione, które działają pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i muszą w związku z tym stosować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ponadto klient otrzymuje indywidualny identyfikator do systemu, bez którego dokonanie zapłaty jest niemożliwe. 

Płać wygodnie, kupuj błyskawicznie!

Szukasz wygodnych i bezpiecznych sposobów realizowania transakcji online? Płatności błyskawiczne to obecnie najszybsza i najprostsza metoda płacenia w sklepach internetowych, która w dodatku zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Pamiętaj, że skorzystasz z niej za pośrednictwem bramek, dzięki którym możesz także płacić za pomocą przelewów pay-by-link, czy też z wykorzystaniem aplikacji mobilnej BLIK. Sprawdź już teraz, jakie jeszcze metody płatności w internecie zapewnia nasza bramka Paybylink!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *