płatności online dla seniorów
Kategorie:

Płatności pay-by-link dla seniorów. Sprawdź, co możesz zyskać!

Spis treści

Seniorzy stają się coraz ważniejszą grupą klientów dla e-sklepów, jednak mają specyficzne potrzeby – chcą kupować w możliwie najprostszy a jednocześnie bezpieczny sposób. Sprawdź, dlaczego warto w tym kontekście zaproponować im szybkie płatności online pay-by-link.

Seniorzy z roku na rok coraz bardziej aktywni w sieci

Polscy seniorzy coraz śmielej zaglądają do internetu, a ich zainteresowanie usługami online w szczególny sposób wzrosło w czasie pandemii koronawirusa, podczas której utrudniony był dostęp do wielu sklepów i usług. Według raportu „Power of silver generation” przygotowanym przez Ringier Axel Springer Polska w okresie od marca do września 2020 r. odsetek osób w wieku 65+, które korzystają co najmniej raz w tygodniu z internetu, wzrósł z 35 do 45%. Co ważne, już nawet ponad połowa seniorów 50+ obsługuje konto bankowe i robi zakupy w sieci.

Pandemia a zmiany w sposobach płatności

Pandemia koronawirusa przyczyniła się nie tylko do większej aktywności osób starszych w sieci, ale także do zmiany przyzwyczajeń w zakresie sposobów płatności. Ponieważ lekarze odradzali używanie gotówki ze względu na ryzyko zakażenia, zrezygnowało z niej około 80% Polaków przed 40. rokiem życia i połowa seniorów (wg badania Santander Consumer Banku z kwietnia 2020 r.). Więcej osób zaczęło zatem płacić w sklepach stacjonarnych kartą, natomiast przy zamówieniach online największe zainteresowanie zyskała szybka płatność za pomocą przelewów pay-by-link.

Czym jest płatność pay-by-link?

Jak sama nazwa wskazuje, płatność pay-by-link jest dokonywana za pomocą linku. Jest on generowany indywidualnie dla każdego klienta, który wybierze tę metodę zapłaty podczas składania zamówienia. Po kliknięciu linka kupujący zostaje automatycznie przekierowany do serwisu transakcyjnego w swoim banku, gdzie ukazuje mu się wypełniony formularz przelewu. Wystarczy go zaakceptować, by zrealizować zapłatę za zamówiony towar. Co ważne, płatność zostaje niemal od razu odnotowana u sprzedawcy, który może w związku z tym natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia. 

Szybkie płatności krok po kroku

Największą zaletą płatności pay-by-link jest jej prostota. Oto jak krok po kroku wygląda jej realizacja:

  1. Złóż zamówienie w sklepie online. Wybierz metodę płatności: szybki przelew.
  2. Zaznacz bank, w którym masz konto osobiste. 
  3. Kliknij „Zapłać” lub w link otrzymany na adres e-mail. Zaczekaj, aż otworzy się strona Twojego banku.
  4. Zaloguj się do bankowości elektronicznej.
  5. Sprawdź dane przelewu. 
  6. Potwierdź transakcję metodą wymaganą przez bank, np. kodem SMS.

To wszystko – po prawidłowym wykonaniu powyższych kroków dostaniesz na adres e-mail potwierdzenie dokonania zapłaty. Informację o niej otrzyma również sklep. 

dla seniorów

Płatności online to intuicyjne rozwiązanie!

Jak widać, szybka płatność pay-by-link jest bardzo intuicyjna, a jej wykonanie sprowadza się do kilku kliknięć. W porównaniu do tradycyjnych przelewów oszczędza mnóstwo czasu, gdyż nie wymaga żmudnego wypełniania formularza. Z jej realizacją poradzi sobie zatem każdy, nawet osoba starsza, która dopiero uczy się korzystać z bankowości elektronicznej. 

Dlaczego warto? Płatność pay-by-link chroni przed wyłudzeniami!

Przelewy pay-by-link uznawane są za bezpieczne płatności online, ponieważ w ich realizacji biorą udział dwie instytucje: operator bramki oraz bank. Ten pierwszy odpowiada za prawidłowe wypełnienie formularza, natomiast ten drugi za weryfikację danych. 

Cały proces odbywa się automatycznie, nie ma zatem ryzyka, że dojdzie tutaj do błędu ludzkiego, np. wpisania nieprawidłowego numeru rachunku odbiorcy. Co ważne, zarówno operator bramki, jak i bank stosują specjalne zabezpieczenia i systemy szyfrujące, dzięki którym dane obu stron transakcji chronione są przed atakami hakerskimi. 

Pay-by-link to proste i bezpieczne narzędzie dla osób starszych

Realizowanie transakcji pay-by-link cieszy się ogromną popularnością ze względu na to, że jest proste, wygodne i bezpieczne. Rozwiązanie doceniają także osoby starsze, które dopiero zaczynają swoją przygodę z internetem. Zaproponuj w swoim sklepie możliwość wykonywania takich przelewów, a zwiększy się grono Twoich klientów. Skorzystaj z bramki od Paybylink – dzięki niej zapewnisz możliwość dokonywania bezpiecznych płatności online niemal wszystkim, ponieważ współpracujemy z 23 najpopularniejszymi bankami w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *