Chat with us, powered by LiveChat

Pojęcie SMS Premium zna zapewne większość osób korzystających w jakikolwiek sposób z usług operatorów telefonii komórkowych. Chodzi oczywiście o skrócone numery, pod które można wysyłać wiadomości tekstowe, aby wziąć udział w konkursie, wesprzeć wybraną fundację charytatywną bądź też zagłosować na swojego faworyta podczas telewizyjnego programu na żywo. To jednak nie wszystko. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem systemy płatności SMS i to im poświęcimy dziś więcej uwagi.

Jak działają płatności SMS?

Warto na wstępie zaznaczyć, że tego typu metody finalizowania transakcji nie bez powodu cieszą się rosnącą popularnością. Są bezpieczne i na ogół niezawodne. Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz dać swoim klientom kolejną możliwość regulowania należności, zaufaj specjalistom w tej dziedzinie, czyli Paybylink. Bez trudu zintegrujemy Twoją platformę sprzedaży z systemem płatności SMS Premium. Na pewno przełoży się to na zwiększenie konkurencyjności i pozwoli otworzyć się na kolejne grupy docelowe. Wśród osób zainteresowanych wdrożeniem tej funkcjonalności często pojawia się pytanie: jest to jeden, wystandaryzowany system czy też usługi typu SMS pay dzielą się na kilka konkretnych rodzajów? Dostępnych opcji jest wiele, a istnienie kilku wariantów jak najbardziej ma swoje uzasadnienie.

Porównanie płatności mobilnych Premium

Wspomniane różnice pomiędzy poszczególnymi systemami płatności SMS Premium są dość istotne. Końcowi użytkownicy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, dlatego zespół Paybylink spróbuje poniżej usystematyzować najważniejsze informacje – nie mniej przydatne właścicielom e-sklepów.

SMS Premium Rate Mobile Operated

To płatności jednorazowe. Nadawca SMS-a zostaje obciążony podwyższoną opłatą. Od czego zależy koszt wysłania wiadomości? Od formatu numeru, pod który została wysłana. Istnieją w tym zakresie 2 możliwości, oto one:

CYFRA POCZĄTKOWACYFRA BĄDŹ CYFRY INFORMUJĄCE O KWOTACH NETTO PRZYKŁAD
7druga z koleiza SMS wysłany pod numer 7550 trzeba zapłacić 5 zł netto
9druga wraz z trzecią z koleiza SMS wysłany pod numer 92590 zapłacimy już 25 zł netto

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  1. Abonent zostaje automatycznie obciążony właściwą kwotą. Nawet wtedy, gdy pomyli się w treści wiadomości, przez co system uzna ją za nieważną. Dobrym przykładem są wszelkie konkursy.
  2. Usługodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim zainteresowanym bezproblemowy dostęp do regulaminu, aby uniknąć niejasności i sytuacji spornych. W Paybylink podchodzimy do tych kwestii niezwykle poważnie.

SMS Premium Rate Mobile Terminated

To kolejny sposób na dokonanie płatności przez SMS Premium. W tym przypadku mamy do czynienia z usługą cykliczną – subskrybowaną przez abonenta na jego wyraźne żądanie. Opłata jest pobierana w momencie odbierania regularnie przesyłanych wiadomości. W darmowym SMS-ie powitalnym musi znajdować link do regulaminu z czytelną instrukcją na wypadek chęci rezygnacji, ale nie tylko. Równie ważne jest podanie częstotliwości, z jaką będą spływały tego typu komunikaty.

Interactive Voice Response

W tym przypadku także wykorzystuje się numery premium, jednak do realizacji różnego rodzaju usług głosowych, nie SMS-owych. Przykłady?

  • programy z konkursami, gdzie należy zatelefonować do studia, aby móc odpowiedzieć na pytanie i zyskać szansę na wygraną,
  • konsultacje ezoteryczne, wróżenie na żywo etc.,
  • infolinie.

W najprostszym tłumaczeniu można mówić o pewnej puli numerów, gdzie stawki za połączenia są wyższe od standardowych. Jakie więc wyróżnia się systemy rozliczania za tego typu płatności?

Pierwszy z nich to pay per minute – jak sama nazwa wskazuje, osoba telefonująca będzie obciążona proporcjonalnie do czasu trwania rozmowy. Cena oczywiście zależy od wybranego numeru, a długość rozmowy ma swój limit. Drugi, czyli pay per call, wiąże się z kosztami za dane połączenie. Stawki nie są jednakowe.

Gotowy, by dodać płatności SMS do swojej oferty?

Pamiętaj, że płatności SMS Premium cechują się wygodą, prostotą, a przede wszystkim są bezpieczne. Poważnie rozważ ich wdrożenie, jeśli mogą się sprawdzić w Twoim biznesie. O szczegóły techniczne nie musisz się martwić – zajmą się nimi specjaliści Paybylink. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółowych informacji, zachęcamy do skontaktowania się z jednym z naszych doradców.

Kategorie: SMS Premium

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *