dla kogo paysafecard
Kategorie:

System Paysafecard – dla kogo będzie najlepszą formą płatności?

Spis treści

Dzięki bramce Paybylink możesz zaproponować swoim klientom różnego rodzaju płatności internetowe – nie tylko szybkie przelewy online czy transakcje kartą i BLIK-iem, ale także za pomocą systemu Paysafecard. Jest to bardzo popularna na świecie forma dokonywania zapłaty w sieci bez użycia konta bankowego, dlatego warto zapewnić możliwość jej wykorzystywania w swoim sklepie. Sprawdź, na czym ona polega i jacy klienci jej potrzebują. 

Kluczowe informacje na temat Paysafecard

Pod nazwą Paysafecard kryje się środek płatniczy w formie karty przedpłaconej pre-paid, która służy do realizacji płatności internetowych. Aby dokonać nią zapłaty za towar lub usługę w sieci, wystarczy podać 16-cyfrowy kod PSC znajdujący się na jej frontowej stronie. Nie trzeba zatem wpisywać w formularzu na witrynie sklepu żadnych danych osobowych ani tym bardziej numeru rachunku bankowego, dlatego że karta nie jest z nim w żaden sposób powiązana. 

Jeśli chodzi o dostępne nominały, najczęściej spotykane są warianty karty Paysafecard na kwoty 20, 30, 50, 100 i 200 zł. W formie plastikowej kupisz je w wielu popularnych sklepach i marketach m.in. w Żabce, Auchan, salonikach Kolporter, Inmedio i Ruch, a także w sieciach Pepco i Empik. Dostępne są także karty Paysafecard online, czyli w formie wirtualnej, które można doładować w prosty sposób środkami z konta bankowego. 

Kto najchętniej korzysta z tego rozwiązania?

Użytkownicy polskich sklepów internetowych najczęściej wybierają bezpieczne płatności online takie jak szybkie przelewy pay-by-link bądź za pomocą BLIK-a. Choć system Paysafecard jest mniej popularny, korzysta z niego całkiem pokaźna grupa klientów i z myślą o niej warto go aktywować w bramce swojego sklepu. Kto dokładnie zalicza się do tej grupy?

Osoby ceniące anonimowość w sieci

Z Paysafecard korzystają przede wszystkim osoby ceniące sobie anonimowość w sieci. Zaletą tego rozwiązania jest bowiem dokonywanie płatności bez konieczności podawania wrażliwych danych – takich jak imię i nazwisko czy numer konta bankowego bądź karty kredytowej. Transakcję potwierdza się jedynie poprzez wpisanie kodu PCS, który jest przypisany do karty, a nie do użytkownika. Właśnie dlatego Paysafecard zachęca do dokonania zakupów w mniej znanych sklepach, wobec których klienci mają mniejsze zaufanie. 

paysafecard

Fani gier komputerowych

Największą grupę użytkowników Paysafecard stanowią fani gier – komputerowych, konsolowych, sieciowych i mobilnych. Za pomocą karty można kupować gry m.in. na Steam, w Wargaming, a także w PlayStation Store. Jest to też idealne rozwiązanie do realizowania mikropłatności w grach na smartfony. Warto tutaj dodać, że do takich celów kart przedpłaconych dość często używa młodzież, która jeszcze nie posiada własnego konta bankowego. 

Każdy, kto chce zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa

Dużą grupę użytkowników systemu Paysafecard stanowią osoby, dla których kluczową rolę podczas transakcji w internecie odgrywa bezpieczeństwo. Z obawy o nie do końca uzasadnioną kradzież danych nie korzystają z popularnych narzędzi do płatności internetowych – takich jak BLIK czy przelewy z konta. Trzeba jednak przyznać, że karty pre-paid eliminują takie ryzyko do zera. Ponadto dzięki temu, że nie wymagają wpisywania żadnych wrażliwych informacji podczas realizowania transakcji, nie trzeba się martwić o ewentualne popełnienie błędów, które przy standardowych przelewach skutkują poważnymi problemami.

Dodatkowe zalety Paysafecard

Dokonywanie płatności internetowych za pomocą Paysafecard ma także inne zalety:

  • system działa w wielu krajach (kartą można płacić także w sklepach zagranicznych),
  • karty są łatwo dostępne – można je kupić w 450 tys. punktach sprzedaży, a także przez internet,
  • z systemu mogą korzystać osoby nieposiadające konta bankowego lub niekorzystające z bankowości elektronicznej – jest to więc dobre rozwiązanie dla seniorów oraz młodzieży, 
  • łatwiej kontrolować wydatki ze względu na sztywne nominały zdrapek.

Paysafecard oraz Paybylink – duet doskonały? 

System Paysafecard cieszy się coraz większą popularnością, dlatego wprowadzenie tej formy dokonywania transakcji w sklepie pomoże Ci poszerzyć krąg klientów. Ułatwi Ci to operator płatności Paybylink, który udostępnia tę funkcję w swojej bramce. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci atrakcyjne warunki korzystania z tego systemu oraz pomożemy w jego wdrożeniu na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *