Kategorie:

Sprawdzone porady dla branży e-commerce w czasie pandemii

Trwająca od kilku miesięcy pandemia stanowi dla wielu ogromne wyzwanie. Jest absolutnie nieoczekiwanym i nad wyraz trudnym sprawdzianem dla poszczególnych gospodarek i tworzących je przedsiębiorstw. Jedne już teraz poniosły niepowetowane straty, inne gwałtownie się wzbogaciły, a pewna część ma szansę wyjść z opresji obronną ręką i nieco zmienić profil swej działalności w drodze po przyszłe zyski. Gdzie w tym wszystkim są szybkie przelewy internetowe oraz branża e-commerce? Czy handel na dobre przejdzie do sfery online? Nie trać czasu, dowiedz się więcej już dziś.

Pandemia – zagrożenie czy szansa dla e-commerce?

Wbrew pozorom na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jak dużą zdolność do szybkiego reagowania na sytuacje kryzysowe ma dana firma i czy w ogóle ma szansę choć częściowego przeniesienia się do sieci. Jednego nie sposób ukryć: firmy, w których obsługa płatności online została wdrożona wcześniej, są na wygranej pozycji. Słusznie dokładają wszelkich starań, by wciąż uatrakcyjniać swoją ofertę i w miarę możliwości promować bezkontaktowe zakupy i transakcje. Zbudowany teraz potencjał na pewno nie pójdzie na marne, a pomóc mogą w tym m.in. narzędzia oferowane przez Paybylink.

Jak działać, żeby przyciągać klientów?

Liczy się szybkość oraz umiejętne wychwycenie potrzeb odbiorców. To znacznie zwiększy szanse na powodzenie – nawet w tak niepewnych okolicznościach. Prosty przykład na przyszłość? Badania dowodzą, że usługa „the same day delivery”, oznaczająca w języku angielskim dostawę tego samego dnia, może zwiększyć wartość pojedynczego zamówienia aż o 30%. Jest więc o co walczyć!

Informuj, informuj, informuj

Z uwagi na dobrą lokalizację biznesu, podstawą jak dotąd była sprzedaż w punktach stacjonarnych? Wykorzystaj wszelkie dostępne kanały, nie tylko te internetowe, by skutecznie powiadomić klientów o wdrażanych zmianach. Zapewnij, że zapłata online to równie dobre rozwiązanie, a czas doręczenia zamówienia będzie jak najkrótszy. Pamiętaj, że szczerą i otwartą komunikacją zdziałasz najwięcej. Pozwól wszystkim wykonywać bezpieczne i szybkie przelewy internetowe. Dziel się swoimi doświadczeniami i udowodnij, że przejście z płaszczyzny realnej na wirtualną jest w pełni możliwe. To bardziej ewolucja niż rewolucja – warto być jej wiarygodną wizytówką.

Pochwal się obsługą płatności online

Wcześniej e-commerce był jedynie dodatkiem, więc wystarczyło przyjmować tradycyjne przelewy oraz umożliwić odbiór towaru za pobraniem? Zmień to z pomocą Paybylink, a szybko się przekonasz, jak dużą popularnością w przeróżnych grupach wiekowych cieszą się transakcje online. Z nami jesteś w stanie zaproponować m.in.:

  1. Płatności BLIK,
  2. Direct Billing,
  3. Paysafecard,
  4. Szybkie przelewy online,
  5. SMS Premium.

Każda z powyższych opcji ma stałe grono wiernych użytkowników – sprawdziliśmy to! Chyba nie musimy Cię przekonywać, o ile możesz zwiększyć pulę swoich stałych odbiorców? Do tego na pewno potrzebny Ci będzie sprawdzony partner biznesowy, taki jak Paybylink.

Bądź elastyczny

Wsłuchujesz się uważnie w opinie kupujących? Śledzisz poczynania konkurencji? Otwierasz się na nowe rozwiązania? Szukasz obszarów, gdzie da się wprowadzić usprawnienia i zoptymalizować część procesów? Prawidłowo! Obsługa płatności online to standard w nowoczesnym handlu, a dla części konsumentów także najwygodniejszy sposób na sfinalizowanie transakcji. Dzięki naszym specjalistom dasz gwarancję swoim klientom, że zakupy będą bezpieczne, a zapłata dzięki szybkim przelewom internetowym eliminuje ryzyko pomyłki przy wprowadzaniu danych.

Kryzys? Nie w Twoim biznesie!

Pokaż odbiorcom, że mimo nadzwyczajnej sytuacji nie spoczywasz na laurach, tylko robisz wszystko, by wyjść ich potrzebom naprzeciw. Najwięcej zyskują ci, którzy zamiast walczyć z rzeczywistością, starają się do niej w porę dostosować i sensownie wykorzystywać dostępne możliwości. Jeśli zamierzasz do nich dołączyć, najpierw zapoznaj się z naszą pełną ofertą. Prezentuje się interesująco? Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *